Obróbki blacharskie Wrocław – zapraszamy

Obróbki blacharskie stosuje się na krawędziach i załamaniach połaci dachowej, wokół kominów, wyłazów, okien dachowych, itp. czyli w miejscach, gdzie dach jest szczególnie narażony na przenikanie wody. Poprawne wykonanie obróbek blacharskich przedłuża żywotność dachu i eliminuje przecieki.

Przy wyborze obróbki do pokrycia dachu należy wiedzieć, że:

 • Im bardziej skomplikowany dach, tym więcej obróbek i wyższe koszty jego wykonania.
 • Im mniejszy spadek dachu, tym szersza obróbka. Po dachach o niewielkim spadku woda spływa wolno i tylko odpowiednio szeroka obróbka może zapobiec wnikaniu wody pod pokrycie.

Materiał na obróbki musi mieć trwałość zbliżoną do trwałości pokrycia, tak, aby obróbki nie zużyły się wcześniej niż pokrycie.

Materiał stosowany na obróbki blacharskie:

 1. Blacha ocynkowana – wiele inwestycji (ze względu na niskie koszty ) bazuje na blasze stalowej ocynkowanej. Blachy te nie wymagają konserwacji i malowania, jednakże ich trwałość nie jest zbyt wysoka.
 2. Blacha tytan – cynkowa – alternatywą dla blach ocynkowanych są blachy cynkowe, a w ostatnim czasie tytan – cynkowe (niewielka domieszka tytanu utwardza blachę cynkową). Cynk stosowany jest od około 200 lat, a jego szersze wykorzystanie w budownictwie nastąpiło ponad 100 lat temu. wiele elementów orynnowania, wykończeń i ozdób z tamtych lat przetrwało do naszych czasów.
 3. Blacha miedziana – miedź przewyższa swymi parametrami wszystkie inne materiały stosowane w systemach dachowych, a najlepszą rekomendacją są tu stare budowle Rzymu, Paryża czy Wrocławia.
 4. Blacha powlekana – Stosunkowo od niedawna do pokryć i obróbek dekarskich dość powszechnie stosowana jest blacha ocynkowana powlekana poliestrem (w wielu różnych kolorach). Powlekanie to znacznie wieksza trwałość blachy przy jednoczesnej dużej konkurencyjności cenowej w porównaniu do blachy tytan – cynkowej czy miedzianej. Stosowanie blachy powlekanej pozwala uzyskać najlepszy stosunek jakości do ceny.

Wykonujemy różne obróbki blacharskie. Między innymi:

 • rynny i systemy rynnowe – dowiedz się więcej tutaj
 • akcesoria montowane na dachu: ławy kominiarskie, stopnie dachowe, płotki przeciwśniegowe,
  wiatrownice, obróbki kominów pasy nadrynnowe i podrynnowe, obróbki kominów,
 • obróbki blacharskie nietypowe realizowane w oparciu o indywidualne zamówienia,
 • wykonujemy również obróbki blacharskie z materiału Klienta,
  wynajem rusztowań

 Typowa kolorystyka blach powlekanych:

Profesjonalne obróbki blacharskie i rynny - przykłady kolorówBlacha ta zabezpieczona jest dodatkowo folia ochronną aby uniknąć zarysowań w czasie produkcji i transportu.

Nowe obróbki blacharskie – dlaczego warto wybrać Ann Dach Wrocław?

Ann Dach Wrocław to firma specjalizująca się w remontach dachów oraz w wykonywaniu obróbek blacharskich i systemów rynnowych w trakcie remontów i wykończeń budynków. Posiadany przez nas park maszynowy umożliwia nam produkcję profesjonalnych obróbek blacharskich o długości elementów nawet do 4mb. To znacznie przyśpiesza oraz ułatwia montaż rynny i innych obróbek blacharskich oraz obniża jego koszty.

Dzięki posiadanym maszynom oraz profesjonalnemu zespołowi pracowników wiedzących jak montować rynny i wykonywać obróbki blacharskie, jesteśmy konkurencyjni na rynku we Wrocławiu i okolicach zarówno jeśli chodzi o terminy realizacji projektów budowlanych i remontowych oraz koszty, jakie muszą Państwo ponieść. Mówiąc wprost – jesteśmy w stanie wykonać obróbki blacharskie tanio i szybko.

Obróbki blacharskie – wybierz Ann Dach Wrocław

Specjalizujemy się w wykonywaniu rynien i innych obróbek blacharskich. Na zamówienie wykonujemy dowolne obróbki według podanego kształtu i wymiarów. Efekt końcowy naszej pracy będzie więc w pełni zadowalający wizualnie, a przede wszystkim funkcjonalny i trwały. Na swoje prace oczywiście udzielamy gwarancji. Jeśli nie do końca Państwo wiedzą, jak rozwiązać kwestię rynien i innych obróbek w swoim przypadku, chętnie udzielimy porad związanych z zastosowaniem różnego rodzaju obróbek oraz ich montażem.

Warto zaufać firmie Ann Dach z Wrocławia – nasze wieloletnie doświadczenie w zakresie remontów budynków, obróbek dekarskich i blacharskich, montażu rynien i innych elementów daje Państwu pewność, że zlecenie będzie wykonane w sposób poprawny. Zapraszamy do kontaktu z nami: Telefon: 502 781 871 , 513 172 290, E-mail: biuro@ann-dach.pl. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.