kolektor1 kolektor2

KOLEKTORY SŁONECZNE MEANDER

Cechą charakterystyczną kolektorów słonecznych płaskich ST 191DE jest bardzo wysoka sprawność – 80,6%, potwierdzona certyfikatem Solar Keymark. Dzięki stabilnej oraz bardzo solidnej obudowie zapewnia bardzo efektywną pracę nawet w trudnych warunkach. Wężownicowy układ przewodów wewnętrznych (tzw. meander) jest gwarancją równomiernego przepływu płynu solarnego we wszystkich kolektorach, znajdujących się w układach bateryjnych, a także równomierny, wysoki odbiór ciepła ze wszystkich kolektorów słonecznych.

grupapompowa

GRUPA POMPOWA

W naszych zestawach solarnych stosujemy wyłącznie dwudrogowe grupy pompowe z separatorem powietrza. Pozwala to na odpowietrzanie układu bezpośrednio przy grupie pompowej – czyli najczęściej w kotłowni (nie montujemy odpowietrzników na dachu). Nasza grupa pompowa posiada 6-letnią gwarancję.

PRZYŁĄCZE

Wszystkie elementy instalacji są połączone elastycznymi przewodami ze stali nierdzewnej. Charakteryzują się one wysoką trwałością i odpornością na wielokrotne zmiany kształtu. Solarna osłona kauczukowa rury daje doskonałą izolację oraz jest odporna na silne promieniowanie słoneczne. Elastyczny system pozwala na kształtowanie w dowolny sposób połączenia. Długość przewodów odpowiednio dopasowana do indywidualnych potrzeb (nie ma dodatkowych połączeń pomiędzy kolektorem a grupą pompową). Jednolite połączenie gwarantuje wieloletnią szczelność układu jak również jego doskonałą izolację termiczną. Tym samym eliminujemy duże straty jakie mogą powstawać na przewodach .

sterrownik

STEROWNIK

System solarny wyposażony jest w nowoczesny sterownik z wyświetlaczem. Jest bardzo prosty w obsłudze. Odczytujemy z niego wszystkie niezbędne informacje. Posiada dodatkowe funkcje zabezpieczające pracę kolektora i zasobnika. Regulator można przełączyć w specjalny TRYB URLOPOWY w przypadku dłuższego wyjazdu z domu. Posiada funkcję rozmrażania ? szybki sposób na pozbycie się warstwy śniegowej w chłodniejszych okresach. Nasz system solarny dzięki inteligentnemu sterownikowi nie wymaga stałego nadzoru.

zbiornik

ZBIORNIK

Bardzo ważnym elementem całego systemu są zbiorniki, to one najczęściej ulegają awariom. Ważne jest aby wybrać dobrego producenta. Nasze zbiorniki produkowane są w Niemczech i posiadają (jako nieliczne) 6-letnią gwarancję. Wyposażone są w dwie wężownice, co pozwala na przyłączenie do systemu solarnego istniejącego kotła c.o. jako alternatywne ogrzewanie c.w.u.

Projektując cały zestaw solarny, starannie dobieramy jego części składowe, gdyż każda z nich ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie i żywotność systemu oraz ilość energii jaką jesteśmy w stanie pozyskać ze słońca. Warto wybrać zestaw wysokiej jakości, ponieważ inwestycja jest na lata i tylko dobry produkt gwarantuje nam zwrot poniesionych kosztów. Wszystkie stosowane przez Ann Dach elementy składowe gwarantują stabilną pracę całego systemu a użytkownikom poczucie bezpieczeństwa i komfortu.